תפריט דיאטה – מדוע חשוב להיעזר בתפריט דיאטה?

מדוע חשוב להיעזר בתפריט דיאטה

השאיפה של רובנו, היא מראה אסתטי וצעיר. יש הרבה דרכים להשיג מראה צעיר ואסתטי, בכל גיל, אך כדי להגיע אליו ולשמור עליו, חייבים לאמץ מספר כללים ולהקפיד עליהם, כמו תפריט דיאטה מאוזן ופעילות גופנית קבועה. תפריט דיאטה מאוזן הכולל חלבונים, פחמימות מלאות ושומנים בריאים, נועד לאנשים שיש להם נטייה להשמנה, ושקשה להם לשמור על משקל רצוי באופן קבוע. כאשר משלבים בין תפריט יומי מסודר לבין פעילות גופנית ואורח חיים בריא, אפשר לשמור על המשקל הרצוי במשך שנים, מבלי להזדקק לדיאטות בזק, דיאטות כאסח או דיאטה מהירה אחרת. פשוט עובדים עם התפריט הנכון, ונהנים ממראה חטוב ואסתטי לאורך השנים, ולא רק לפרקי זמן קצרים.

למה חשוב לשלב מזונות שאנחנו אוהבים בתפריט

כאמור, תפריט דיאטה הוא למעשה סדר יום קולינארי אשר מכיל בתוכו את הכמות הנדרשת של שומנים, חלבונים ופחמימות לקיום תקין ונכון של הגוף. התפריט חייב להתאים לצרכים ולדרישות הגופניות של האדם, מבחינת גובה ומשקל, מחלות קיימות, אלרגיות למזונות מסוימים, וגם למנוע מצב של התנגשות בין המזונות לתרופות שהאדם לוקח. מומלץ לבנות תפריט דיאטה מאוזן המתאים גם לאורח החיים של האדם. למי שמרגיש שיש לו מספיק ידע הוא יכול לחפש באינטרנט תפריט דיאטה מתוך מגוון עצום של תפריטים המוצע ברחבי האינטרנט, אולם למי שאין לו את הידע המתאים – עלול לבחור בטעות בתפריט דיאטה לא מאוזן, אשר לא הורכב על ידי איש מקצוע מנוסה, מה שעלול להוביל לפגיעה בבריאות בטווח הארוך. רצוי לכלול בתפריט הדיאטה מזונות שהאדם אוהב, אך בכמויות קטנות, כדי להקל עליו את כל התהליך של ביצוע הדיאטה. קיומם של מאכלים שאנחנו אוהבים בתפריט, מקל באופן פסיכולוגי על התהליך כולו והופך אותו ליותר נעים ונוח.

 תפריט דיאטה

אילו סוגי תפריטי דיאטה קיימים היום

קיימים מספר סוגים של תפריטי דיאטה. ישנם סוגים המותאמים באופן אישי לכל אדם, וישנם תפריטים כלליים, כאלה שמופיעים בעיתונים, במגזינים, או באתרים של קופ"ח וכדומה. כעיקרון, בכל התפריטים קיים מכנה משותף, והוא ההגבלה והאיסור המוחלט באכילת מזונות עתירי פחמימות, המנעות משומן רווי והמעטה בצורה ניכרת במזונות מעובדים וממזונות עתירים בסוכרים.

בכולם יש המלצה לשתייה מרובה של מים, ושילוב של פעילות גופנית, שהיא למעשה הדרך הנכונה לשרוף את הקלוריות שהגוף צבר בעבר וממשיך לצבור בהווה. אמנם, רבים מתפתים להסתפק בתפריטי דיאטה המופיעים בכל מיני אתרים, או שהם קיבלו מחברים שהתנסו והצליחו לרדת במשקל בזכות תפריט מסוים. מי שמתייחס ברצינות לכוונתו לרדת במשקל,  אינו מסתפק בדיאטות יד שנייה, אלא פונה לאדם או גוף שמתמחים בתחום הדיאטות, ומקבל לידיו, תפריט דיאטה שהותאם לצרכיו האישיים.

 מהי מידת ההצלחה של תפריט דיאטה כגורם לירידה במשקל

לעיתים, אנשים שיודעים שהם צריכים להתחיל בדיאטה, מתלבטים אם להתחיל בתהליך, שאולי הוא לבדו, לא יספיק כדי לעזור להם לרדת במשקל. כעיקרון, תפריט דיאטה הבנוי בצורה נכונה ובהתאם לצרכים של המשתמש, יכול להביא לירידה משמעותית במשקל, במידה שמקפידים על מילוי ההוראות. אמנם, פעילות גופנית עוזרת ומסייעת בתהליך כולו, אך גם בלעדיה, אפשר לרדת יפה במשקל, אם לא מתפתים, לעיתים קרובות, לחריגות ממנו. לכן, חשוב להוסיף לתפריט, מזונות שהאדם אוהב, אך במנות קטנות. על מנת לשמור על התוצאות של התפריט, חשוב להפוך אותו לדרך חיים, ולא לאירוע חד פעמי.

הכותב הינו מחבר הספר "דיאטה בלי דיאטה" – שיטת על הדרך לקיום אורח חיים בריא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *