אודותיי

אז, מי אני, שעומד מאחורי האתר הזה, דיאטה בלי דיאטה? 

שמי יניב לב ארי, ואני בן 40 פלוס, נשוי באושר וגר במרכז הארץ.

חשוב לי שתבינו, שאת השיטה שעליה אני מספר בספר – שיטת "על הדרך" – אני לא המצאתי אותה ואין לי פטנט עליה, וחשוב לציין שאני לא תזונאי, ואני גם לא דיאטן ולא רופא. 

אני חיפשתי את מה שיכול לעזור לי לעשות את השינוי, ולרדת במשקל לתמיד. 

את הדיאטה הראשונה שלי עשיתי בגיל 10 בער, ומאז עשיתי הרבה מאוד דיאטות, חלקן מוכרות יותר וחלקן מוכרות פחות (ביניהן עשיתי דיאטת לחם, וסוג דם, וצירופים, ודיאטת קרוב, ושומרי משקל, וקמברידג', והרבלייף, והפרדת חלבונים, ולא לאכול אחרי 7 בערב ועוד ועוד ועוד).

כמעט בכל הדיאטות האלה הצלחתי להוריד במשקל, לפעמים יותר, לפעמים פחות, אבל בכולן – העליתי בסופו של דבר את כל מה שהורדתי ואפילו יותר, עד שבשלב מסויים התחלתי להבין, שהבעיה לא הייתה בדיאטות – הבעיה הייתה אצלי.

פתאום נפל לי האסימון, שבכל פעם שהתחלתי בדיאטה כלשהי – המוח שלי היה עסוק בחיפוש אחר הדרכים לעגל פינות, ובכל פעם מחדש הרגשתי שיש מאבק בלתי פוסק בין מה שאני אמור לעשות ומה לאכול לפי הדיאטה, ובין מה שבאמת בא לי לעשות ולאכול – המוח שלי כל הזמן חיפש איך לגרום לכך ש "מה שבא לי" ינצח את "מה שאני אמור", ולכן בכל פעם נכשלתי מחדש.

אז, אחרי שהבנתי שבעצם הבעיה לא הייתה בכל אותן דיאטות שניסיתי, אלא בי ובדרך שבה אני רואה את הדיאטה ואת הרצון שלי להיות חלק מהדיאטה (אין לי באמת רצון כזה – הרבה חולמים להוריד במשקל, אבל אף אחד לא חולם לעשות דיאטה. דיאטה זה מה שאנחנו מוכנים להקריב כדי לזכות במשקל נמוך יותר…) – חיפשתי דרך לעשות דיאטה בלי דיאטה, כלומר – למצוא דרך שתעזור לי להערים על המוח שלי, כדי שהוא לא ישים לב שאני בדיאטה.

גיליתי שיש דברים קטנים אבל משמעותיים שאני יכול לעשות, מתחת לרדאר של המוח, בלי שהוא ישים לב שאני בדיאטה, כדי שהמוח יפסיק להתנגד ויפסיק להערים עליי קשיים, והדברים הקטנים והמשמעותיים האלה התחברו יחד לסוג של שיטהשבזכותה היום אחרי שעברתי את גיל 40 – מידת הג'ינס שלי קטנה יותר מאשר מידת המכנס שלבשתי בטקס בר המצווה שלי*), ולכן קראתי לזה – דיאטה בלי דיאטה – ריכזתי את הטיפים האלה ביחד, בצורה שקל להבין ועושה סדר, וריכזתי אותם יחד – את מה שלדעתי קל ליישם וכדאי להתחיל איתם – כללתי בספר שכתבתי, ואת השאר – אני אשלח לך לאימייל מדי כמה ימים.

בזכות הטיפים שבספר, ועוד טיפים נוספים שאשלח במייל כל מספר ימים – אני הצלחתי להוריד במשקל בצורה יפה מאוד – הורדתי למעלה מ-25 קילו בתוך כמה חודשים בודדים, ואני מצליח לשמור כבר שנה בלי פיתויים כאלה ואחרים – כי הם כבר לא מושכים אותי, לא מדברים אליי ולא מעניינים אותי (מצאתי פיתויים אחרים שעושים לי עבודה מצויינת).

האם זה אומר שגם את או אתה תצליחו להוריד במשקל? לא. זה לא אומר שום דבר.

בעצם אני משתף אתכם בסיפור שלי ובדרך שעזרה לי. היא גם עזרה להרבה מאוד אנשים, אבל היא לא עזרה לאף אחד שלא באמת היה מוכן לעשות משהו.

האם אני יכול להבטיח לכם תוצאות? ברור שלא, אני לא יודע מה תעשו עם הידע הזה שתקבלו ממני.

הדבר היחיד שאני יכול לעשות, או בעצם 2 הדברים היחידים שאני יכול לעשות הם:

א. לאחל לכם בהצלחה.

ב. להיות כאן בשבילכם – תרגישו חופשי להשיב למיילים ולטיפים שאשלח, לשתף ולשאול שאלות. אני אענה בשמחה, כי השאלה שלכם נותנים לי רעיונות חדשים לטיפים נוספים, ולפוסטים שאפרסם בבלוג שאני עובד עליו.

סגור לתגובות.