דיאטה מהירה – איך היא עובדת?

איך עושים דיאטה מהירה וגם שומרים על הבריאות?

דיאטה מהירה נועדה לאנשים שחייבים לרדת מהר במשקל, כשהסיבות לכך יכולות להיות מגוונות. כאשר אדם מתחיל בדיאטה מהירה, במקרים רבים כתוצאה מחוסר הבנה או חוסר ידע הוא מוריד מהתפריט היומי שלו, מזונות רבים, כאלה שהם עתירי שומן ופחמימות, אך גם כאלה שיש בהם המון ויטמינים ומינרלים, שהם אלמנטים נחוצים למערכות שונות בגוף. מחיקה דרסטית של אותם האלמנטים לפרקי זמן ארוכים, עלולה לפגוע בטווח הארוך בבריאותם של המשתמשים בדיאטה מהירה. ואם בכל זאת, ההחלטה של כניסה לדיאטה מהירה נשארת על כנה, מומלץ לבצע את הדיאטה בפיקוח רפואי, ולזמן מוגבל של עד 4 שבועות לכל היותר.

למה חשוב להתאים את הדיאטה באופן אינדיבידואלי

כאשר בוחרים דיאטה מסוימת, חשוב להתאים אותה לאדם, גם אם מדובר בדיאטה מהירה. דיאטה מהירה, כמו דיאטת כאסח אמורה לספק את התוצאות באופן כמעט מיידי, מבלי להתחשב בתוצאות שעלולות להופיע בטווח ארוך. ככל שהאדם מתבגר, מערכות שונות בגוף מתפקדות באופן שונה, ומגיבות באופן אחר, לעומת אנשים צעירים שבוחרים בדיאטה מהירה, כי בכוונתם לרדת במשקל באופן מיידי. כשאדם בריא מתחיל בדיאטה מהירה, הוא יכול להגיע לתוצאות מהירות ולאחר פרק זמן מסוים, להפסיק עם הדיאטה ולשמור על תוצאותיה, אם הוא יקפיד על תזונה נכונה ועל פעילות גופנית מאוזנת. בניגוד לאנשים בריאים, אנשים שלוקחים תרופות להורדת לחץ דם, סכרת וכו', חייבים לבחור בתפריט דיאטטי כדרך חיים, ולא רק כדי לרדת במשקל.

דיאטה מהירה

דיאטה מהירה משולבת בספורט – הצלחה מובטחת

ישנם אנשים שמתחילים בדיאטה מהירה, אך נשברים כבר בשלביה הראשונים. לא קל לחתוך במזונות עתירי פחמימות, ולעבור באופן חד לתפריט כמעט נטול פחמימות. כדי לזרז את הצלחת הדיאטה מומלץ לשלב פעילות גופנית קבועה שעשויה להמעיט בנזקים אפשריים של הדיאטה המהירה. השילוב בין דיאטה מהירה לפעילות גופנית מזרזת את הירידה במשקל, אך גם מאפשרת למשתמשים, להגדיל את כמות הפחמימות שהם צורכים, מפני שהם שורפים הרבה קלוריות בזמן שהם עושים פעילות גופנית. הכוונה היא, לצרוך פחמימות מורכבות המגיעות ממזונות טבעיים, ולא פחמימות ריקות הנמצאות במזונות עתירי שומן, כמו לחמים, עוגות וכדומה.

איך שומרים על ההישגים של דיאטה מהירה

מכיוון שהתפריט של דיאטה מהירה, אינו מפנק או מאפשר לאכול מזונות כמו: לחמים, מוצרי מאפה, עוגיות, עוגות ופיצות, כשהמשתמשים מפסיקים את הדיאטה, הם הרבה פעמים, ממהרים לפצות את עצמם. למשל, הם חוזרים לאכילה של חלק מהמזונות, ולפעמים, של כולם. על מנת לשמור על התוצאות הנאות של ההרזיה, חשוב לחזור בהדרגה לאכילה מאוזנת של המזונות שהושארו מחוץ לתפריט בזמן הדיאטה. קודם כל, מומלץ להמשיך עם הפעילות הגופנית, שהיא הדרך הנכונה לשרוף קלוריות שהגוף צובר במהלך היום, ולהימנע ככל שניתן, מאכילה מרובה של מזונות עשירים בפחמימות, סוכרים וכדומה.

חשוב לזכור כי דיאטה מהירה היא כלי המאפשר להוריד מהר ולזמן קצר, ואי איננה מתאימה במקרים שבהם יש צורך להוריד במשקל 10 ק"ג ומעלה. לאנשים כאלה – כדאי לשקול לוותר על הדיאטה המהירה, ולפנות לכיוון של אורח חיים בריא, תזונה נכונה ושילוב עם פעילות גופנית.

הכותב הינו מחבר הספר דיאטה בלי דיאטה – שיטת על הדרך להורדה במשקל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *