ג'ניה רומסקי – דיאטת חירום

ג'ניה רומסקי: " תעשיית הדיאטה נלחמים כדי להוריד את סדרת הסרטונים שלי, דיאטת חירום, מהאוויר"

ג'ניה רומסקי, שהפך עוד לפני גיל 26 לסלב הכושר של עולם האינטרנט הישראלי, עם אתר אינטרנט עמוס בתוכן ומגזין דיאטה אשר רשומות אליו למעלה מ-35,000 נשים, לא מתבייש להודות, כי סדרת הסרטונים שלו, דיאטת חירום, הפכה אותו לאהוב הנשים מצד אחד, ולאוייב הדיאטנים מצד שני.

הכל התחיל לפני כשנה וחצי, כאשר החליט לבצע ניסוי בדיאטה חדשנית שפיתח, דיאטת חירום, ונתן לקבוצת נשים לנסות אותה. הניסוי נחל הצלחה כה מדהימה, הרבה מעבר למצופה, עד שג'ניה רומסקי החליט לפרסם לראשונה את תוצאת קבוצת הניסוי, וגילה שפתח לעצמו חזית מול דיאטנים רבים, וחברות המתפרנסות ממכירה של מוצרי הרזייה ותכניות דיאטה שונות.

ג'ניה רומסקי מסביר בקצרה על הניסוי שביצע: הקבוצה הכילה 23 נשים שבחרו לנסות את דיאטת החירום שפיתח – דיאטת כסאח בריאה. בתום שבועיים קבוצה הניסוי הורידה בממוצע 2.8 ק"ג בשבוע, ו 5.5 קילו בשבועיים, אבל להבדיל מדיאטות כסאח רגילות שבהם עיקר הירידה במשקל נובעת מאיבוד של נוזלים ומבלי לבצע שינוי מהותי ברקמת השומן – הנשים שעשו את דיאטת החירום הורידו כ 1.8% אחוז שומן מדי שבוע, כ 3.6% שומן בשבועיים (למי שלא בקיא במספרים ובמשמעות שלהם – מדובר בתוצאה פנומנלית).

אז, מה הקונספט שעומד מאחורי דיאטת חירום?

"קודם כל, חשוב להבין שלא מדובר בדיאטה של 500 קלוריות כמו דיאטת כסאח או כל דיאטת הרעבה אחרת. בדיאטה הזו אוכלים יותר. הרבה יותר", מסביר ג'ניה רומסקי, וממשיך

" הקונספט של דיאטת חירום עומד על סוד הגליקוגן – מאגרי הפחמימות של הגוף. כל זמן שמאגרי הגליקוגן מלאים – הגוף כמעט שלא מוציא שומן מתאי השומן לצרכי אנרגיה, ולכן לעשות דיאטה עם מאגרי גליקוגן מלאים זה אומר לגרום לגוף לפרק שרירים, אבל כמעט שלא לרדת באחוזי שומן. כי זה עובד ככה בערך: ברגע שאנחנו מכניסים פחמימות לגוף שלנו – כמו לחם, פסטה, אורז, תפוח אדמה – הגוף שלנו הופך אותן למה שנקרא "גליקוגן". והגליקוגן? נשרף כדי לספק אנרגיה לגוף.

חוקרת בשם רייצ׳ל אסטודילו מאוניברסיטת וויליאם פטרסון, פרסמה מאמר של מחקר שלה, ובו היא שואלת את שאלה הבאה: אם הגוף משתמש בשריפת גליקוגן – פחמימות – לאנרגיה, מה יקרה אם נרוקן את מאגרי הקליגוקן שלו?  הטענה שלה היא שבלית ברירה – הגוף יהיה חייב לעבור לשרוף שומן! "

ג'ניה רומסקי: הייתי שפן הניסויים של עצמי

לפני שג'ניה רומסקי הזמין את קבוצת הנשים להשתתף בניסוי שלו, הוא עשה את הניסוי על עצמו, ולכן – העלה במשקלו באופן מכוון ל-100 ק"ג, כדי לנסות על עצמו את דיאטת החירום. רק אחרי שירדתי בממוצע כ-4 קילו בשבוע ו 2.1% באחוזי השומן – פתחתי את הקבוצה, כדי לבדוק אם התוצאה שלי הייתה שונה מכולם, או שהתוצאה שלי הייתה יחסית דומה לאחרים, ולשמחתו – הנשים שהשתתפו בתכנית הצליחו בדיוק כמוני.

ג'ניה רומסקי

את ממצאי המחקר, וטיפים נוספים כמו – אילו תבלינים ועשבי תיבול ניתן להוסיף לתפריט כדי להגביר חילוף חומרים וכדומה – ג'ניה רומסקי חושף בסדרת הסרטונים שלו, דיאטת חירום שעלתה השבוע לאוויר, וצפוייה לרדת בקרוב. למידע נוסף אודות התוכנית – תוכלו לקבל כאן את כל הפרטים

סגור לתגובות.